Andi Bejtja thirrje gazetarëve: Nëse keni dinjitet bojkotoni Ramën, atë që ndodhi s’e kemi parë në asnjë vend të botës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:48 25-10-2017 Andi Bejtja thirrje gazetarëve: Nëse keni dinjitet bojkotoni Ramën, atë që ndodhi s’e kemi parë në asnjë vend të botës

Analisti Andi Bejtja u bën thirrje gazetarëve pas përplasjes me Ramën, të bojkotojnë kryeministrin.

“Pamë sot një skenë që nuk e kemi parë në asnjë vend të botës”, shkruan Bejtja.

KOMENTI I PLOTË I ANDI BEJTJES:

GAZETARE TE SHQIPERISE, NEQOFTESE KENI DINJITET BOJKOTONI EDI RAMEN!

Pame sot nje skene qe nuk e kemi pare ne asnje vend te botes, ne asnje vit, ne asnje shekull, ne asnje epoke: Kryeministrin e nje vendi qe del perballe gazetareve te kombit te vet duke i thene haptas, qe kam dale te merem me ju dhe i fyen i poshteron, i quan te paditur, injorante etj etj, jo per 10 sekonda nje apo dy minuta, po per minuta te tera, madje duke u larguar, dukej qarte dhe i pangopur…Nuk i mjafton qe ka blere pjesen derrmuse te pronareve te  medias me njemije menyra te drejtperdrejta e te terthorta, por do te mendojne si ai jo vetem gazetaret e thjeshte, por edhe operatoret edhe montazhieret, madje dhe shoferet e medias. Te gjithe jemi te ndergjegjshem qe gazetaria shqiptare ka problemet e veta, mund te kete shume me pak te ditur se Edi Rama, mund te kete dhe shume me te ditur e te shkolluar se ai: por nje gje ja u them me plot gojen: me gjithe problemet, me gjithe paditurite, me gjithe kompromiset, madje dhe me faktin e shemtuar se shpeshehere media ka qene dhe zgjatim i politikes, media shqiptare eshte me pak e qelbur dhe me profesionale se politika shqiptare. E kemi pare kryeministrin tone ne studio televizive, me gazetare te ndryshem qe i ka ofenduar po njesoj si sot, por akoma nuk e di t’i jape pergjigje pyetjes se cili eshte investimi me i madh ne Shqiperi dhe nuk e thote dot akoma sot e kesaj dite: e kemi pare neper samite te ndryshme kur ai tregonte barcaleta dhe kryeministri i Serbise merte para per vendin e tij..etj etj. E kemi pare te shaje dhe te ofendoje kedo, jo vetem gazetaret, por dhe opoziten dhe ish aletatet, te jeni te sigurte pak me vone do te shaje dhe do te ofendoje edhe popullin me te cilin mendon se po bashkeqeveris tani: te vetmit qe nuk ka share asnjehere jane te fortet dhe trafikantet. Po nuk ka rendesi, le te behemi pak amerikane: Kryeministri po e mbron me thonjte e lyer me balte profesionin e tij, poltiken: gazetare mbroni profesionin tuaj gazetarine: hiqjani mikrofonin Edi Rames.

Pas kësaj, Bejtja ka bërë edhe një sqarim:

andiiiiiii.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095641613006592
array(1) { ["section"]=> string(122) "andi-bejtja-thirrje-gazetareve-nese-keni-dinjitet-bojkotoni-ramen-ate-qe-ndodhi-s-e-kemi-pare-ne-asnje-vend-te-botes-97166" }