Andi Bushati braktis protestën e Bashës, zgjedh 'relaksin' pranë Edi Ramës në Butrint (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:25 21-06-2019 Andi Bushati braktis protestën e Bashës, zgjedh 'relaksin' pranë Edi Ramës në Butrint (FOTO)

Opozita e bashkuar zhvilloi mbrëmjen e sotme protestën e nëntë kombëtare për të rrëzuar kryeministrin Rama.

Mirëpo opozitës i ka munguar sot një nga zërat mbështetës në studiot televizive. Ka qenë analisti Andi Bushati ai që këtë herë ka tradhtuar kauzën e opozitës: largimin e Ramës, të cilën e ka trumbetuar prej kohësh, madje duke bërë dhe thirrje për luftë civile.

Kështu Andi Bushati ka tradhtuar Bashën duke zgjedhur t'i ikë stresit të protestës për tu relaksuar në koncertin e Carla Brunit, shumë pranë kryeministrit Rama, i cili ndodhej gjithashtu në Butrint pak metra më larg me familjen e tij dhe ish-presidentin francez Nicolas Sarkozy.

Rama zgjodhi të shijojë mbrëmjen e sotme tingujt e muzikës së Carla Brunit në vend të thirrjeve 'Rama ik' poshtë dritares së tij, nga ata që mesa duket këtë herë nuk kanë bindur dot as vet Andi Bushatin për 'revolucion'.

64719377_1354379578049193_4527676612736450560_n.jpg64891186_318464489038099_2612637312055508992_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020673036575317
array(1) { ["section"]=> string(94) "andi-bushati-braktis-protesten-e-bashes-zgjedh-relaksin-prane-edi-rames-ne-butrint-foto-169223" }