'Andi o Andi! Mandi o Mandi!', Braçe publikon VIDEON e Berishës dhe u bën thirrje analistëve: Diferencë e thellë shumë!

Publikuar tek: aktualitet, më 13:00 15-05-2019 'Andi o Andi! Mandi o Mandi!', Braçe publikon VIDEON e Berishës dhe u bën thirrje analistëve: Diferencë e thellë shumë!

Zv.Kryeministri Erjon Braçe vijon me akuzat e tij në drejtim të ish-kryeminstrit Sali Berisha.

Së fundmi Braçe ka pulikuar një video nga fjala e Berishës lidhur me 21 janarin. Rreth një vit më parë Berisha duke folur për 21 Janarin në Real Story, tregoi edhe mesazhin që kishte dhënë asokohe për Ramën.

"Po preke gjënë më të vogël, do të jenë pesë snajperë, katër në të katërta anët dhe unë në atë dritare dhe në mënyrë absolute do të goditen vetëm po nuk e shpoi plumbi. Për zjarrvënësit unë do të bëjë atë që më takon me bërë. Jo Kryeministrinë, por një postë policie më të largët në Shqipëri po e prekën, në mënyrë absolute nuk do të kthehet në Tiranë i gjallë" deklaronte Berisha.

Lidhur me këtë, Braçe i referohet aktualitetit, teksa opozita hedh akuza ndaj qeverisë dhe ministrit të Brendshëm për dhunë. Ndërkohë, zv.kryeministri u është drejtuar me këtë thirrje edhe analistëve në panelet televizive:

Andi oo Andi!

Tosi oo Tosi!

Mandi oo Mandi!

Turi oo Turi!

Adi oo Adi!

Soni oo Soni!

Diference e thelle shume!!

Dhe mos harroni,

ky nuk ishte vetem,

kishte dhe aleatin e sotem kur i dha #Demokracise trajten e snajperit,

pushkatuesit, vrasesit gjakatar!

Dite te mire dhe gojen hapur deri ne fund!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006831169128418
array(1) { ["section"]=> string(119) "andi-o-andi-mandi-o-mandi-brace-publikon-videon-e-berishes-dhe-u-ben-thirrje-analisteve-diference-e-thelle-shume-164418" }