Anëtarësia e PD në Pukë, Malësinë e Madhe dhe Vaun e Dejës zgjedh kandidatët për deputetë. Skualifikohet kryetari i Degës dhe i Forumit Rinor (EMRAT)

Publikuar tek: politike, më 18:29 30-09-2020 Anëtarësia e PD në Pukë, Malësinë e Madhe dhe Vaun e Dejës zgjedh kandidatët për deputetë. Skualifikohet kryetari i Degës dhe i Forumit Rinor (EMRAT) Pamje nga PD: Votimi ne Malesine e Madhe

Anëtarësia e PD në Pukë, Malësi e Madhe dhe në Vaun e Dejës ka përmbyllur procesin e votimit dhe numërimin të kandidatëve për deputetë. Në Vaun e Dejës dhe në Pukë nga gara është përjashtuar nga një kandidat.

Në Pukë nga 7 kandidatë që ishin në garë, janë votuar 6 dhe është skualifikuar Prel Gjoni, ish-kryetari i PD në këtë qytet. Kurse në Vaun e Dejës nga 4 kandidatë që ishin në garë, është skualifikuar Marin Tukaj, kryetari aktual i Forumit Rinor të PD.

Në Malësinë e Madhe janë konfirmuar 5 kandidatët, ndërsa vijon numërimi për kandidatët e Shkodrës.

Qarku i Shkodrës, me 11 mandate, ka një numër të madh kandidatësh potencialë për deputetë, 39 persona që synojnë të përfaqësojnë PD në zgjedhje. Më poshtë emrat sipas degëve të Qarkut Shkodër:

-Dega Shkodër

1.ARBEN GJURAJ

2.ARTAN HAXHI

3.BARDH SPAHIA

4.BASHKIM RROJI

5.BENARDETA SYKU

6.BLENDI GJYLBEGAJ

7.EMILJANO PJETRI

8.FLORIAN BJANKU

9.GRETA BARDELI

1.HELGA SALLAKU

11.HELIDON BUSHATI

12.IMELDI SOKOLI

13.IZMIRA ULQINAKU

14.LEDINA MANDIJA

15.LORENC LUKA

16.MARK RUPA

17.NDOC ASHTA

18.NESTI KIRI

19.NEVILA BUSHATI

20.RAMIZ ÇOBAJ

21.ROMEO GURAKUQI

22.VOLTANA ADEMI

23.XHEMAL BUSHATI


-Dega Vau i Dejës

1. GJOK ULDEDAJ

2. MARIN TUKAJ

3. PJETER LLESHI

4. ZEF HILA

-Dega Malësi e Madhe

1. ALDO GEGA

2. AUREL MARKAJ

3. ERMIRA COBAJ

4. FATBARDH ZEKAJ

5. RAMADAN LIKA

-Dega Pukë

1. ANTONETA ZAJA

2. GEZIM VATA

3. HIL KOLA

4. LODOVIK HASANI

5. NDOC FASLIA

6. PREL GJONI

7. RROK DODA

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011445999145508
array(1) { ["section"]=> string(152) "anetaresia-e-pd-ne-puke-malesine-e-madhe-dhe-vaun-e-dejes-zgjedh-kandidatet-per-deputete-skualifikohet-kryetari-i-deges-dhe-i-forumit-rinor-emrat-222246" }