Anëtarët fitues të Këshillit bashkiak, emrat e PD, PS dhe LSI

Publikuar tek: politike, më 13:48 25-06-2015 Anëtarët fitues të Këshillit bashkiak, emrat e PD, PS dhe LSI

Pas numërimit të votave të kandidatëve, tashmë janë projektuar edhe listat me emrat e kandidatëve fitues, që do të jenë pjesë e  këshillit bashkiak në bashkinë e Tiranës. Në Tiranë Partia Socialiste ruan vendin e parë me numrin më të madh të këshilltarëve e ndjekur nga PartiaDemokratike, ndërsa Partia Lëvizja Socialiste për Integrim është pozicionuar si forcë e tretë. Përkatësisht këshilli Bashkiak i Tiranës do të përbëhet nga 25 këshillatrë të PS-së, 17 të PD-së dhe 13 të LSI-së.

EMRAT E KËSHILLTARËVE TË PS-së

PS

PS1

EMRAT E KËSHILLTARËVE TË PD-së

PD

EMRAT E KËSHILLTARËVE TË LSI-së

LSI

EMRAT E KËSHILLTARËVE TË PDIU-së

PDIU

EMRAT E KËSHILLTARËVE TË FRD-së

FRD

EMRAT E KËSHILLTARËVE TË PR-së

PR

EMRAT E KËSHILLTARËVE TË LZHK-së

ferdinat shehu

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012250900268555
array(1) { ["section"]=> string(65) "anetaret-fitues-te-keshillit-bashkiak-emrat-e-pd-ps-dhe-lsi-14626" }