Anëtarët socialistë protestë para selisë së PS: Duam zgjedhje, jemi pa kryetar ka 3 vjet

Publikuar tek: politike, më 14:11 22-02-2016 Anëtarët socialistë protestë para selisë së PS: Duam zgjedhje, jemi pa kryetar ka 3 vjet

Disa anëtarë të Partisë Socialiste janë mbledhur para selisë së partisë për të protestuar. Arsyeja e kësaj proteste sipas tyre është mbrojtja e statutit të PS.

Sipas shkëlqim Metës, ish kandidat për kryetar të PS, mandati i Ramës ka mbaruar prej tre vitesh.

“Duam zgjedhje në parti sipas parimit një anëtar një votë. Zgjedhjet nuk janë transparente, ne kërkojmë të mbrojmë statutin. Kemi tre vjet pa kryetar, kryetari duhet të largohet. Rilindja ka uzurpuar Partinë Socialiste”, ka thënë Meta.

Protestuesit janë takuar dhe përshëndetur me kandidatin për kryetar të PS, Ben Blushin.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0075628757476807
array(1) { ["section"]=> string(92) "anetaret-socialiste-proteste-para-selise-se-ps-duam-zgjedhje-jemi-pa-kryetar-ka-3-vjet-33224" }