Anëtarja e Vettingut ka mbaruar Juridikun me 5-a, newsbomb.al zbulon listën e notave

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:20 06-09-2017 Anëtarja e Vettingut ka mbaruar Juridikun me 5-a, newsbomb.al zbulon listën e notave

Kuvendi i Shqipërisë miratoi më datë 17. 06. 2017 me 100 vota pro dhe dy kundër listën me 27 anëtarët e komisioneve të vetingut, duke i hapur kështu rrugën zbatimit në praktikë  të njërës prej hallkave më të rëndësishme të reformës në drejtësi, siç është ajo e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve

Në listën e anëtarëve të KPK është edhe emri i Mimoza Tasit, juristes nga Tirana. Newsbomb.al ka mundur të sigurojë listën e notave të zonjës Tasi e cila ka mbaruar Juridikun me 5-a.

Gjatë viteve 1994 – 2000, ka kryer studimet në Universitetin e Tiranës, në degën Drejtësi në sistemin pa shkëputje nga puna (korespondencë), në përfundim të së cilave ka marrë titullin jurist me listën e notave me rezultate të dobëta. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031208992004395
array(1) { ["section"]=> string(89) "anetarja-e-vettingut-ka-mbaruar-juridikun-me-5-a-newsbomb-al-zbulon-listen-e-notave-91305" }