Angela Merkel bën thirrje për ndalimin e shamisë: Të ndalohet ligjërisht, mbulon gjithë fytyrën

Publikuar tek: bota, më 13:58 06-12-2016 Angela Merkel bën thirrje për ndalimin e shamisë: Të ndalohet ligjërisht, mbulon gjithë fytyrën

Kancelarja gjermane, Angela merkel ka bërë sot thirrje për ndalimin e shamisë në Gjermani.

Sipas Merkel shamia nuk duhet të ndalohet vetëm në Gjermani, por kudo .

Duke iu drejtuar partinë e saj, CDU-së, Merkel tha se do të mbështeste një ndalim mbarëkombëtar  të shamisë simbolike islamike që mbulon  fytyrën shkruan "The Independent”.

"Shamia që mbulon gjithë fytyrën duhet  ndaluar, ligjërisht kudo që shfaqet dhe kudo që  është. Jo të gjithë emigrantët mund të rrijnë në Gjermani. Të mos përsëritet kriza e refugjatëve” tha Merkel.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02720308303833
array(1) { ["section"]=> string(99) "angela-merkel-ben-thirrje-per-ndalimin-e-shamise-te-ndalohet-ligjerisht-mbulon-gjithe-fytyren-61768" }