Angela Merkel i sheh përfitime “Brexit”, rritet në sondazhe

Publikuar tek: bota, më 21:52 06-07-2016 Angela Merkel i sheh përfitime “Brexit”, rritet në sondazhe

Blloku konservator i kancelares gjermane, Angela Merkel ka fituar votues pas vendimit të britanikëve për t’u larguar nga Bashkimi Evropian, tregoi sot një sondazh.

Mbështetja për kristiandemokratët (CDU) dhe kristiansocialistët (CSU) u rrit një pikë përqindje duke arritur në 35 për qind, sipas kompanisë së sondazheve ”Forsa”.

Në të njëjtë kohë, populistët e ”Alternativës për Gjermaninë” (AFD) vazhdojnë të humbin terren edhe për shkak të mosmarrëveshjeve në lidershipin e partisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013434886932373
array(1) { ["section"]=> string(62) "angela-merkel-i-sheh-perfitime-brexit-rritet-ne-sondazhe-45769" }