Angela Merkel kritikon Austrinë për mbylljen e kufijve: Nuk jam mirënjohëse

Publikuar tek: bota, më 14:35 08-03-2016 Angela Merkel kritikon Austrinë për mbylljen e kufijve: Nuk jam mirënjohëse

Kancelaria Angela Merkel ka kritikuar vendimin e Austrisë për mbylljen e kufijevë në Europë për emigrantët. Merkel ka thënë se “nuk i jam mirenjohëse Austrisë. Austria ka marrë vendime të njëashme”.

Europa po përballet me një problem shumë të madh këtë periudhë. Kriza e emigrantëve po keqësohet ndërkohë që mijëra refugjatë janë mbledhur në Idomeni të Greqisë dhe presin për të kaluar në shtetin e Maqedonisë dhe më tej të përfitojnë azil politik në Europë

Austria ka vendosur të mos hapen kufijtë, por me këtë nuk është dakort Angela Merkel e çila ka kritikuar Austrinë për vendimet të njëashme që ka marrë. Ajo ka thënë se zgjidhja e problemit është bashkëpunimi me Turqinë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja drejton makinën nën efektin e alkolit, përplaset me një pemë dhe e merrë me vete (Video)
E mbijetuara nga shpërthimet me bombë në Boston, vdes në aksident rrugor në Dubai »
Article Logic
Execution time: 0.022792100906372
array(1) { ["section"]=> string(80) "angela-merkel-kritikon-austrine-per-mbylljen-e-kufijve-nuk-jam-mirenjohese-34567" }