Angela Merkel vendos të mbyllë llogarinë në ‘Facebook’, zbuloni arsyen

Publikuar tek: bota, më 19:28 02-02-2019 Angela Merkel vendos të mbyllë llogarinë në ‘Facebook’, zbuloni arsyen

Pas largimit nga drejtimi i CDU-së,  kancelarja gjermane Angela Merkel, ka vendosur që të largohet edhe nga Facebook-u.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Merkel, përmes një video të publikuar në këtë rrjet social.

Angela Merkel falënderon përdoruesit për mbështetjen e dhënë, duke ju kujtuar se punën e saj si kancelare mund të vazhdojnë ta ndjekin. Ajo, njëkohësisht zbulon dhe arsyen e këtij vendimi.

‘Ju e dini që unë nuk jam më kreu i CDU dhe kjo është arsyeja pse unë do të mbyll faqen në Facebook’, tha Merkel.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01261305809021
array(1) { ["section"]=> string(74) "angela-merkel-vendos-te-mbylle-llogarine-ne-facebook-zbuloni-arsyen-151320" }