Angelina Jolie thirrje autoriteteve amerikane: Të mos dëbohen refugjatët

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:56 03-02-2017 Angelina Jolie thirrje autoriteteve amerikane: Të mos dëbohen refugjatët

Aktorja e njohur, Angelina Jolie i ka bërë thirrje autoriteteve amerikane  të mos diskriminojnë  refugjatët duke i vlerësuar ata në bazë të vendit prej nga vijnë.

Sipas saj vendimi i presidentit të ri Donald Trump për të ndaluar emigrantët nga shtatë vende me shumicë myslimane nuk është një aspak gjë e mirë.

Sipas saj, kjo nuk është Amerika e vërtetë shkruan 'Sky News'.

“Sa herë që ne ikim nga vlerta tona, ne e vështirësojmë më shumë problemin. Ne nuk duhet asnjëherë të lejojmë që vlerat tona të jenë shkatërruese, për të krijuar më shumë siguri. Mbyllja e dyerve për refugjatët ose diskriminimi mes nesh, nuk është një mënyrë që ne na bën më të sigurtë”, ka thënë ajo.

Jolie tha se kriza me refugjatët dhe frika nga terrorizmi bën që shtetet të kenë frikë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025714159011841
array(1) { ["section"]=> string(77) "angelina-jolie-thirrje-autoriteteve-amerikane-te-mos-debohen-refugjatet-67635" }