Anglezët DORËZOHEN përballë GRUSHTAVE të Florian Markut, kampioni kuqezi merr një fitore të madhe në Londër

Publikuar tek: sport, më 23:21 20-02-2021 Anglezët DORËZOHEN përballë GRUSHTAVE të Florian Markut, kampioni kuqezi merr një fitore të madhe në Londër Florian Marku mposht ne raundin e 9 anglezin Rylan Charlton

Boksieri shqiptar Florian Marku ka mbajtur ehde një herë tjetër lart flamurin kuqezi, pasi ka mposhtur në Londër boksierin anglez Rylan Charlton.

Janë dashur 8 raunde që trajneri i boksierit anglez të hidhte peshqirin dhe të dorëzohej, pasi boksieri i tij nuk po mundte t’i përballonte grushtimet e njëpasnjëshme të kampionit kuqezi.

Kjo është fitorja e tetë e Florian Markut në boks, ndërkohë që regjistron edhe një barazim në muajin dhjetor, ndërsa ende nuk e njeh shijen e humbjes.

Një fitore e madhe për boksierin shqiptar, që tashmë sheh më lart për t’u ndeshur me boksierë edhe më të rëndësishëm në Angli.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë legjenda e Skënderbeut
»
Article Logic
Execution time: 0.013144969940186
array(1) { ["section"]=> string(113) "anglezet-dorezohen-perballe-grushtave-te-florian-markut-kampioni-kuqezi-merr-nje-fitore-te-madhe-ne-londer-239622" }