Anglezët pushtojnë Champions League, Tottenham në finale me Liverpool

Publikuar tek: sport, më 23:18 08-05-2019 Anglezët pushtojnë Champions League, Tottenham në finale me Liverpool Liverpuli dhe Totenhemi ne finalen e Champions Leagues (Foto ilustruese)

Një finale e gjitha angleze. Këtë vit futbolli ishullor dëshmoi se i përket elitarëve.

Pas asaj ndeshjeje emocionuese të Liverpulit në Anfield, ku përmbysi rezultatin e Barcelonës në Camp Nou nga 0-3 në 4-3, edhe Totenhami bëri një rikthim të befasishëm ndaj Ajax-it dhe u kualifikua  për në finalen e Champions League.  

Totenham mposhti Ajaxin në ndeshjen e kthimit 3-2, pas ndeshjes së parë ku Ajaxi kishte fituar 0-1.

Të dyja ekipet angleze do të përballen në finalen e Madridit në 1 qershor në stadiumin Wanda Metropolitano.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02580714225769
array(1) { ["section"]=> string(75) "anglezet-pushtojne-champions-league-tottenham-ne-finale-me-liverpool-163516" }