Angli-Francë, vendasit fitojnë në miqësore (Video)

Publikuar tek: sport, më 23:14 17-11-2015

Ndeshja miqësore mes Anglisë dhe Francës në stadiumin e Wembley-t ka nisur me 1 minutë heshtje në nder të viktimave të sulmeve terroriste që goditën Parisin më 13 nëntor.

Kanë qenë vendasit ata që kanë triumfuar në këtë ndeshje të mbushur me emocion, jo vetëm nga spektakli në fushën e lojës. Alli në minutën e 39’ dhe Wayen Rooney në minutën e 48’, shënuan për Anglinë, ndërsa rezultati mbeti i pandryshuar deri në përfundimin e ndeshjes.

Lexo edhe: Ndeshja Angli - Francë, blindohet stadiumi Wembley (Foto)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037075996398926
array(1) { ["section"]=> string(53) "angli-france-vendasit-fitojne-ne-miqesore-video-25667" }