Anglia bën ‘poker’, Kosova humbet për herë të parë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’

Publikuar tek: sport, më 20:31 17-11-2019 Anglia bën ‘poker’, Kosova humbet për herë të parë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ Lojtare te kombetares angleze ne ndeshjen kunder Kosoves

Në kuadër të sfidës së fundit për eliminatoret e EURO 2020, Kosova është mposhtur në shtëpi nga ekipi anglez me rezultatin 0-4.

Kjo është humbja e parë e të besuarve të Chalandes në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

Për Anglinë shënuan Winks, Harry Kane, Sterling dhe Mount.

Kësisoj përfaqësuesja e Kosovës i mbyll këto kualifikime në vendin e tretë në Grupin A, pas Anglisë dhe Çekisë. Edhe pse nuk u kualifikua direkt, sërish Kosova e ka një shans nëpërmjet Ligës së Kombeve që të shkojë në fazën e play off-it, ku do të përballet në gjysëm finale me Maqedoninë e Veriut në muajin mars.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075061321258545
array(1) { ["section"]=> string(80) "anglia-ben-poker-kosova-humbet-per-here-te-pare-ne-stadiumin-fadil-vokrri-186232" }