Anglia e gjitha në panik, rrethohet godina e parlamentit

Publikuar tek: bota, më 18:18 16-06-2017 Anglia e gjitha në panik, rrethohet godina e parlamentit

Anglia është vënë sërish nën panik nga terrorizmi, por këtë herë në Londër.

Pas sulmeve në Manchester para 2 javësh,ditën e sotme ndërtesa e Parlamentit të Britanisë si dhe zona përreth tij është bllokuar, pasi autoritetet kanë arrestuar një person të cilit i është gjetur një thikë.

Sipas asaj që raporton BBC, personi i arrestuar nuk ka lidhje me terrorizmin, po ngjarjet e fundit në Angli ka bërë që në këtë zonë masat e sigurisë të rriteshin ndjeshëm.

“Një burrë rreth të 30-at është arrestuar nën dyshimin për posedim të armëve të ftohta. Nuk ka të lënduar”, thuhet në deklaratën e policisë Britanike. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 2 motrat që u zhdukën në zjarrin masiv në Londër gjenden gjallë, foto e tyre po thyejnë rrjetin
Trump e pranon se është nën hetim të FBI-së dhe nuk kursen sharjet për Prokurorin e Përgjithshëm »
Article Logic
Execution time: 0.0053761005401611
array(1) { ["section"]=> string(61) "anglia-e-gjitha-ne-panik-rrethohet-godina-e-parlamentit-82754" }