Anglia largohet për herë të dytë nga Europa (Video)

Publikuar tek: sport, më 22:59 27-06-2016 Anglia largohet për herë të dytë nga Europa (Video)

Vetëm pak ditë pas largimit nga Bashkimi Europian, Anglia është larguar sërish, këtë herë nga Kampionati Europian.

Një gol i Rooney në minutën e 4’ të pjesës së parë nuk ka qenë i mjaftueshëm për t’i siguruar të paktën një barazim pas golave të Sigporsson dhe Sigurdsson. Shteti me vetëm 300 mijë banorë, Islanda bëhet kështu ekipi i rradhës që kualifikohet në çerekfinale ku do të përballet me Francën.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Spanja dorëzon trofeun, Italia e papërmbajtshme
Menjëherë pas humbjes, dorëhiqet trajneri i Anglisë Roy Hodgson »
Article Logic
Execution time: 0.010562896728516
array(1) { ["section"]=> string(55) "anglia-largohet-per-here-te-dyte-nga-europa-video-44771" }