Anglia në shtëpi, por jo kupa, Kroacia për herë të parë në FINALE

Publikuar tek: sport, më 21:36 11-07-2018 Anglia në shtëpi, por jo kupa, Kroacia për herë të parë në FINALE

E gjithë Kroacia është në festë sot, për herë të parë në histori, kombëtarja kroate ka mundur të kualifikohet në finalen e Kupës së Botës.

Në një ndeshje plot tension, me raste të shumta, Anglia ka shënuar e para me golin e Trippier por kroatët nuk janë dorëzuar dhe kanë arritur të kthejnë rezultatin në 2-1 falë dy golave të Manzukic dhe Perisic.

Anglia shkon në shtëpi, por duke lënë pas Kupën e Botës, të cilën nuk e kanë prekur që prej 1966-ës.

Ndërsa Kroacia në finale do të përballet me Francën, duke shpresuar për një MREKULLI.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036387920379639
array(1) { ["section"]=> string(70) "anglia-ne-shtepi-por-jo-kupa-kroacia-per-here-te-pare-ne-finale-127588" }