Anglia nuk gjen paqe, protesta masive kundër kryeministres Teresa May

Publikuar tek: bota, më 16:16 17-06-2017 Anglia nuk gjen paqe, protesta masive kundër kryeministres Teresa May

Më shumë se 1000 protesues janë tubuar përballë ndërtesës së Downing Street, kundër lidershipit të kryeministres Teresa May.

Pakënaqësia e qytetarve karshi May, u rrit edhe më tepër pas publikimit të rrezultatit të zgjedhjeve ku ajo nuk arriti të marrë rrezultatin e pritshëm. Protestuesit kërkojnë vendosmërisht dorëheqjen e kryeminsitres May duke cilësuar atë si frikacake.

"Ajo është vetëm një frikacake dhe për këtë arsye duhet të largohet", i tha një protestues gazetës britanike The Guardian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rrallë, nxirret guri i çmuar smerald plot 360 kg, vlen 300 milion euro (Foto)
Plagosen 20 persona në qiell, tmerrohen pasagjerët »
Article Logic
Execution time: 0.011145114898682
array(1) { ["section"]=> string(74) "anglia-nuk-gjen-paqe-protesta-masive-kunder-kryeministres-teresa-may-82861" }