Anija 5 ditë në mes të detit, Italia dhe Malta FIRMOSIN marrëveshjen e shumëpritur

Publikuar tek: bota, më 19:20 26-06-2018 Anija 5 ditë në mes të detit, Italia dhe Malta FIRMOSIN marrëveshjen e shumëpritur Anija me emigrantë e mbetur në det

Autoritetet italiane dhe ato të Maltës kanë firmosur me njëra-tjetrën një marrëveshje në lidhje me anijet që trasnportojnë emigrantë të jashtëligjshëm drej Europës.

Anija “The Lifeline”, e cila ka qëndruar prej 5 ditësh në det të hapur, do të zbarkojë në Maltë, teksa disa shtete të Bashkimit Europian do të firmosin një rezolutë për pranimin e emigrantëve nga vendet e luftës.

Shkak për këtë marrëveshje të papritur u bë sëmundja e njërit prej emigrantëve të ndodhur në anije, i cili u desh të transportohej me urgjencë në drejtim të Maltës për kurim.

Njëkohësisht rreth 108 emigrantë të tjerë kanë zbarkuar në jug të Italisë të ndihmuar nga një anije mallërash daneze.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012392997741699
array(1) { ["section"]=> string(88) "anija-5-dite-ne-mes-te-detit-italia-dhe-malta-firmosin-marreveshjen-e-shumepritur-125822" }