Anija Butrinti kthehet në atdhe, pas 6 muajsh patrullim në det

Publikuar tek: barometri, më 08:16 03-08-2018 Anija Butrinti kthehet në atdhe, pas 6 muajsh patrullim në det

Pas 6 muajsh lundrim dhe mijëra orë patrullime në detin Egje, anija Butrinti kthehet në atdhe.

 

Sipas ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, anija dhe ekuipazhi i saj kthehet pas qindra jetëve të shpëtuara në detin Egje, e ndërsa do të zëvendësohet nga simotra, anija Lissus.

Gjithashtu, anija Lissus do të shërbejë për 6 muaj në operacionin e NATO-së, SeaGuardian (roja detare).

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028639793395996
array(1) { ["section"]=> string(68) "anija-butrinti-kthehet-ne-atdhe-pas-6-muajsh-patrullim-ne-det-129998" }