Anija e karantinuar në Athinë, 20 veta të infektuar me COVID-19

Publikuar tek: rajon, më 10:48 01-04-2020 Anija e karantinuar në Athinë, 20 veta të infektuar me COVID-19

Të paktën 20 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit.

Personat në fjalë gjendeshin në një anije dhe tani janë ndaluar dhe karantinuar në Pire, afër Athinës, thanë disa zyrtarë të ministrisë së Shëndetësisë.

Dy nga anëtarët e ekuipazhit janë testuar pozitiv, njëri nga indonezia dhe tjetri shtetas zvicerian. Gjendje e tyre ishte e rënduar dhe janë dërguar në spital.

Mjekët kanë thënë se në anijen ‘Eleftheros Venizelos’ janë kryer 383 testime dhe 20 kanë rezultuar pozitiv ndaj COVID-19. Midis ekuipazhit dhe pasagjerëve ka edhe 36 shtetas grekë, ndërkaq anija ishte nisur nga Turqia.

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 49 persona kanë humbur jetën, ndërsa 1.314 janë të infektuar.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094988346099854
array(1) { ["section"]=> string(69) "anija-e-karantinuar-ne-athine-20-veta-te-infektuar-me-covid-19-200881" }