Anija kozmike niset me austronautët, video dhe foto madhështore sot nga Rusia

Publikuar tek: bota, më 13:01 15-12-2015

Një foto madhështore e anijes kozmike, kapur nga fotografët që niset drejt hapësirës.

Fotografët kanë kapur këtë pamje të mrekullueshme teksa Russia's Soyuz TMA-19M  mban brenda saj stafin e International Space Station (ISS) në Ekspeditën 46/47.

Brenda anijes ndodhet austronauti britanik Tim Peake, kozmonauti rus Yuri Malenchenko dhe austronauti amerikan Tim Kopra, nisur nga kozmodroni rus i Baikonur më 15 dhjetor 2015.

Fotoja është realizuar nga AFP/ Kirill Kudryavtsev

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011979103088379
array(1) { ["section"]=> string(82) "anija-kozmike-niset-me-austronautet-video-dhe-foto-madheshtore-sot-nga-rusia-27817" }