Anija shqiptare shpëton 50 klandestinë në detin Mesdhe

Publikuar tek: aktualitet, më 18:16 14-05-2017 Anija shqiptare shpëton 50 klandestinë në detin Mesdhe

Anija shqiptare Oriku, që prej disa muajsh ndodhet në mision në detin Egje ka arritur të shpëtojë 50 klandestinë nga një gomone.

Gomonia me 50 klandestinë nga vendet e Lindjes së Mesme u pikas në detin Mesdhe dhe u shoqrua nga anija Oriku drejt brigjeve greke.

Prej prillit të 2017-ës, anija e Forcës Detare shqiptare është angazhuar në operacionin e NATO-s në detin Egje për parandalimin e fluksit të emigrantëve të paligjshëm që tentojnë të hyjnë në vendet e Bashkimit Evropian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tmerr në Sarandë, autobusit me turistë nga Kosova i këputen frenat
Aksident i rëndë në autostradën Tiranë -Durrës, përplasen 6 makina (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.010424852371216
array(1) { ["section"]=> string(60) "anija-shqiptare-shpeton-50-klandestine-ne-detin-mesdhe-78621" }