Ankand edhe për manaferat, boronicat e kërpudhat e paraalpeve, ja prokurimet e fundit që bën bashkia

Publikuar tek: ekonomi, më 12:04 06-07-2017 Ankand edhe për manaferat, boronicat e kërpudhat e paraalpeve, ja prokurimet e fundit që bën bashkia

ANKAND EDHE PËR MANAFERAT, BORONICAT DHE KERPUDHAT E PARAALPEVE, JA PROKURIMET E FUNDIT QË BËN BASHKIA FUSHË-ARRËZ.

Nëse ke lindur në bjeshkë e ta ka ënda të shkosh e të verosh mendohu edhe një herë. Pyjet e territoret publike po dalin në ankand. Shfrytzimi privat pyjeve nuk po fal as frutat e pyllit si boronicë, maraferre apo kërpudha. Dikur zona për shfrytzim komunitar sot i transferohen plotësisht privatit.

Lexoni ankandet interesante të bashkisë Fushë Arrëz publikuar nga “Open Date Albania” dhe kuptoni që as manaferrat në ferrë nuk mund t’i shijosh më si dikur.

lloji.png

lloji2.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.046710014343262
array(1) { ["section"]=> string(104) "ankand-edhe-per-manaferat-boronicat-e-kerpudhat-e-paraalpeve-ja-prokurimet-e-fundit-qe-ben-bashkia-85207" }