Ankand edhe për manaferat, boronicat e kërpudhat e paraalpeve, ja prokurimet e fundit që bën bashkia

Publikuar tek: ekonomi, më 11:04 06-07-2017 Ankand edhe për manaferat, boronicat e kërpudhat e paraalpeve, ja prokurimet e fundit që bën bashkia

ANKAND EDHE PËR MANAFERAT, BORONICAT DHE KERPUDHAT E PARAALPEVE, JA PROKURIMET E FUNDIT QË BËN BASHKIA FUSHË-ARRËZ.

Nëse ke lindur në bjeshkë e ta ka ënda të shkosh e të verosh mendohu edhe një herë. Pyjet e territoret publike po dalin në ankand. Shfrytzimi privat pyjeve nuk po fal as frutat e pyllit si boronicë, maraferre apo kërpudha. Dikur zona për shfrytzim komunitar sot i transferohen plotësisht privatit.

Lexoni ankandet interesante të bashkisë Fushë Arrëz publikuar nga “Open Date Albania” dhe kuptoni që as manaferrat në ferrë nuk mund t’i shijosh më si dikur.

lloji.png

lloji2.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhbllokohet fondi për KESH, kryeministri merr vendimin e rëndësishëm për importin e energjisë
Keni patur ndërprerje të energjisë elektrike gjatë këtyre ditëve? Kreu i OSHEE tregon dy arsyet »
Article Logic
Execution time: 0.0087590217590332
array(1) { ["section"]=> string(104) "ankand-edhe-per-manaferat-boronicat-e-kerpudhat-e-paraalpeve-ja-prokurimet-e-fundit-qe-ben-bashkia-85207" }