Ankesa nga emigrantët, Cakaj shkarkon stafin e ambasadës shqiptare në Athinë (PROPOZIMET E REJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:33 08-07-2020 Ankesa nga emigrantët, Cakaj shkarkon stafin e ambasadës shqiptare në Athinë (PROPOZIMET E REJA)

Ministri në Detyrë për Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar nga detyra ambasadoren shqiptare në Athinë, Adriana Hobdarin së bashku me disa zyrtarë të tjerë.

Mësohet se shkarkimi i Hobdarit dhe zyrtarëve ka ardhur për shkak të ankesave të shumta që kanë pasur emigrantët.

Cakaj i ka propozuar presidentit Ilir Meta emrin e Luela Hajdaragaj si ambasadore e Shqipërisë në Athinë.

Luela Hajdaragaj ka qenë ka qenë më herët Koordinatorja e Bashkëqeverisjes në Ministrinë e Europës dhe Punëve të Jashtme.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099380016326904
array(1) { ["section"]=> string(100) "ankesa-nga-emigrantet-cakaj-shkarkon-stafin-e-ambasades-shqiptare-ne-athine-propozimet-e-reja-213238" }