Ankohen qytetarët për Veliajn, pasi u bën pis shkallët e pallatit: Bëhu shembulli i parë i të mosberit pis

Publikuar tek: aktualitet, më 16:46 02-09-2015 Ankohen qytetarët për Veliajn, pasi u bën pis shkallët e pallatit: Bëhu shembulli i parë i të mosberit pis

Qytetarët e shoqërisë civile ankohen se kryetari i Bashkisë së Tiranës, me shpërndarjen e fletëpalosjeve për mos bërë pis Tiranën, shtëpi më shtëpi, sot u ka bërë pis shkallë.

Aktivistët e Ndal Ndërtimeve te Parku i Liqenit,e denoncojnë një fakt të tillë ndërsa i kërkojnë bashkisë së Tiranës të sillet si institucion serioz e jo si në fushatë partiake.

“Bëhu shembulli i parë i të mos bërit pis”, i thonë qytetarët Veliajt.

“Kryetari i Bashkisë na ka bërë pis shkallet sot, duke na bërë thirrje të mos bëjmë pis! Bëjmë thirrje Bashkise Tiranë të sillet si institucion serioz dhe jo si fushatë partiake, të lajmërojë qytetarët në rruge zyrtare dhe jo si aksion adoleshentësh.
Ne, qytetarët e përgjegjshëm e denoncojmë këtë veprim dhe i drejtohemi Bashkisë Tiranë me shprehjen: Bëhu shembulli i parë i të mosberit pis”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dash Gjokës i sekuestrohen pasuritë vënë me prostitucion. Prokuroria zbardh dosjen
Video që të rikthen në memorie historinë tragjike të shqiptarëve »
Article Logic
Execution time: 0.013566970825195
array(1) { ["section"]=> string(110) "ankohen-qytetaret-per-veliajn-pasi-u-ben-pis-shkallet-e-pallatit-behu-shembulli-i-pare-i-te-mosberit-pis-19799" }