Ankohen qytetarët: Presim me orë të tëra për autobusin Elbasan - Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:51 16-09-2015 Ankohen qytetarët: Presim me orë të tëra për autobusin Elbasan - Tiranë

Pavarësisht shkurtimit të kohës për të mbërritur në Tiranë falë ndërtimit të rrugës së re, qytetarëve të elbasanit dhe zonave përreth iu duhet të presin në stacionin e autobusëve për orë të tëra.

Shkak janë bërë masat për eleminimin e transportit me furgonë, por duket se numri i pakët i autobusëve të linjës Tiranë-Elbasan janë të pamjaftueshëm për të përballuar fluksin e udhëtarëve. Kështu, atyr u duhet të presin autobusin e rradhës nëse nuk arrijnë të sigurojnë një vend teksa shtyhen në stacion kur mbërrin autobusi bosh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Misteri i vdekjes së 16 vjeçares, zbardhet akt-ekspertiza: Arrest kardiak
Shkodra mbyll qepenat e dyqaneve në pritje të Ramës dhe drejtoreshës Shehaj (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.013328075408936
array(1) { ["section"]=> string(74) "ankohen-qytetaret-presim-me-ore-te-tera-per-autobusin-elbasan-tirane-20900" }