Ankohet xhihadisti i ISIS: Arabët janë të pasjellshëm, më vodhën këpucët

Publikuar tek: bota, më 08:14 16-09-2015 Ankohet xhihadisti i ISIS: Arabët janë të pasjellshëm, më vodhën këpucët

Një xhihadist i ISIS është ankuar për shokët e tij arabë se janë të pasjellshëm nuk dinë të mbajnë rradhë dhe ushqehen si nxënës të klasës së parë.

Një ankesë e rrallë nga një terrorist i ISIS nuk është diçka që e dëgjojmë përditë. Ai gjithashtu ka thënë se shokët e tij flasin me zë të lartë kur ai përpiqet të fle gjimë dhe i vjedhin këpucët.

Ankimet xhihadisti i ka bërë një një blog online ku shton se është shumë i acaruar me shokët e tij xhihadistë që i përdorin edhe karikusin e telefonit. Kjo nuk është hera e parë që ai ankohet për cilësinë e jetsë nën Shtetin Islamik. Më parë ai ka thënë se nuk ka mundësi të lajë rrobat dhe e ka të vështirë të gjejë një bashkëshorte xhihadiste.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091180801391602
array(1) { ["section"]=> string(76) "ankohet-xhihadisti-i-isis-arabet-jane-te-pasjellshem-me-vodhen-kepucet-20897" }