Ankth dhe frikë në kryeqytet, policia vë në pranga autorët e përndjekjeve dhe ngacmimeve

Publikuar tek: kulture-art, më 08:54 20-09-2016 Ankth dhe frikë në kryeqytet, policia vë në pranga autorët e përndjekjeve dhe ngacmimeve

Ankthi dhe frika nga ngacmimet dhe përndjekje mbeten aktuale në Shqipëri.

Polica ka vënë në pranga dy nga autorët që ngacmonin dhe përndiqnin të rejat në kryeqytet.

Gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar Igli Xh, 38 vjeç pasi ngacmonte 31 vjeçaren në rrugë, punë dhe në rrjetet sociale.

Ndërsa shtetasi Erald H, 21-vjeç është arrestuar pasi përndiqte në mënyrë të vazhdueshme 17-vjeçaren.

Njoftimi i policisë:

 1. Më datë 19.09.2016, u arrestua shtetasi Igli Xh., 38 vjeç, banues në Tiranë, në mënyrë të vazhdueshme, nëpërmjet rrjeteve sociale, në rrugë dhe në vendin e punës, ka ngacmuar shtetasen B. B., 31 vjeçe, duke i shkaktuar gjëndje të rëndë ankthi dhe frike. Parashikuar nga Neni 121/a i Kodit Penal.

  2. Më datë 19.09.2016, u arrestua shtetasi Erald H., 21 vjeç, banues në Tiranë, në mënyrë të përsëritur, ka përndjekur shtetasen E. S., 17 vjeçe, banuese në Tiranë. Parashikuar nga Neni 121/a i Kodit Penal.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023782968521118
array(1) { ["section"]=> string(93) "ankth-dhe-frike-ne-kryeqytet-policia-ve-ne-pranga-autoret-e-perndjekjeve-dhe-ngacmimeve-53476" }