Ankth në Barcelonë, neutralizohet kamioni i dyshimtë pranë katedrales

Publikuar tek: bota, më 21:25 12-09-2017 Ankth në Barcelonë, neutralizohet kamioni i dyshimtë pranë katedrales

Qyteti i Barcelonës në Spanjë është vënë në gjendje alarmi mbrëmjen e sotme pas një alarmi për sulm të mundshëm terrorist.

Mediat iberike raportojnë se një kamion i dyshimtë pranë katedrales "Sagrada Familia" në Barcelonë ka alarmuar qytetarët dhe autoritetet e policisë.

Ndërkohë alarami ka ngirtur në këmbë të gjithë Policiinë Barcelonës e cila e ka rrethuar zonën në një perimetër sigurie dhe njëkohësisht duke bllokuar të gjitha rrugët që të çojnë për në “Camp Now”, ku është duke u luajtur ndeshja Barcelona-Juventus.

Specialistët spanjoll të antiterrorist janë duke punuar për të zbuluar të plotë këtë ngjarje. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas shkatërrimit në Florida, uragani “Irma” i drejtohet Xhorxhas
Gjermania rrit numrin e azilantëve të dëbuar »
Article Logic
Execution time: 0.011054039001465
array(1) { ["section"]=> string(74) "ankth-ne-barcelone-neutralizohet-kamioni-i-dyshimte-prane-katedrales-92133" }