Ankthi i Brexit për Theresa May, ministrja e kabinetit jep dorëheqjen

Publikuar tek: bota, më 20:04 22-05-2019 Ankthi i Brexit për Theresa May, ministrja e kabinetit jep dorëheqjen Kryeministrja britanike Theresa May dhe ministrja Andrea Leadsom

Kryetarja e Dhomës së Lartë të parlamentit britanik, Andrea Leadsom, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria e Theresa May-it.  

Kujtojmë se në qeverinë e Theresa May ndodhi referendum për ndarjen nga BE-ja.BREXIT nuk ka kaluar në parlamentin britanik edhe pse mazhoranca qeverisëse ka dështuar katër herë në përpjekjet e saj.

Kryeministria britanike Theresa May ka paraqitur 10 pikat e saj për Brexit-in e ri dhe tha se duhet që ky plan të mbështetet nga të gjithë deputetet britanik.

May nuk e përjashtoi mundësinë e një referendumi të ri nesë situata bëhet prapë e ndërlikuar dhe nuk do të ketë progres.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094940662384033
array(1) { ["section"]=> string(75) "ankthi-i-brexit-per-theresa-may-ministrja-e-kabinetit-jep-doreheqjen-165335" }