Ankthi pas tërmeteve, ja si reagojnë qytetarët nga Durrësi kur dëgjojnë zhurmë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:48 14-12-2019 Ankthi pas tërmeteve, ja si reagojnë qytetarët nga Durrësi kur dëgjojnë zhurmë (VIDEO) Lokali ne zonen e Rrotes se Kuqe ne Durres

Në Durrës, qyteti i cili u godit më së shumti nga tërmeti fatal i 26 nëntorit, ankthi dhe frika ende mbizotërojnë në jetën e përditshme të qytetarëve.

Përveç pasoja të rënda, dëmeve njerëzore dhe materiale, qytetarët e Durrësit janë në panik të vazhdueshëm dhe të trembur ku reagojnë në mënyrë kaotike pas çdo zhurme apo lëkundjeje.

Nga kamerat e sigurisë së një lokali në zonën e Plazhit tek Rrota e Kuqe, është kapur një moment ku teksa era e fortë ka fryrë dhe ka lëvizur tendën e lokalit, klientët brenda kafenesë kanë dalur të frikësuar duke menduar se ra një tjetër tërmet.

Në video tregohet edhe momenti teksa klientët e lokalit dalin jashtë duke nxituar por vetëm pak më pas kuptojnë se nuk ishte tërmet por era e fortë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vodhi me dhunë dhe çorape në kokë 50 mijë euro, arrestohet dhe ekstradohet nga Gjermania Ylli Sela (DETAJE)
Shpërndante kokainë, arrestohet shqiptari në Itali (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010893821716309
array(1) { ["section"]=> string(90) "ankthi-pas-termeteve-ja-si-reagojne-qytetaret-nga-durresi-kur-degjojne-zhurme-video-189402" }