'Anonymus' mesazh qeverisë shqiptare: Kriminelë që shtypni popullin për përfitimet tuaja, ju shpallim luftë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:36 09-12-2016 'Anonymus' mesazh qeverisë shqiptare: Kriminelë që shtypni popullin për përfitimet tuaja, ju shpallim luftë

Një një mesazh të rrallë, grupi i hakerave “Anonymus”, i drejtohet qeverisë shqiptate me tone tepër të ashpra, duke i deklaruar “luftë të hapur”, për shkak të padrejtësive që po i bëhen popullit shqiptar.

Mesazhi i plotë:

Përshendetje qytetarë të botës. Ne jemi Anonymus!

Qeveria shqiptare ka pakur vëmendjen tonë dhe pavarësisht paralajmërimeve tona të njëpasnjëshme, ju keni refuzuar kërkesat tona për t;i ndihmuar popullit të këtij vendi dhe po drejtoni një sistem nga i cili përfitoni vetëm ju.

Ne kemi kërkuar me edukatë në shumë raste që të ndryshojë qëndrimi juaj ndaj udhëheqjes, që ju ti shërbeni vendit, në vend që ta kontrolloni atë, që ju të ruani të drejtat dhe liritë e qytetarëve. Në vend të kësaj, ju keni vendosur për të imponuar përkeqësimin e masave shtrënguese mbi popullin e Shqipërisë, rritja e taksave për qytetarët dhe bizneset e vogla, miratimin e reformës së arsimit të lartë për studentët që favorizon universitetet private dhe shkatërrimin e universitetet publike.

Situata në Shqipëri është e dëshpëruar. Ky vend i vogël i Evropës është grimcuar në mes të korrupsionit dhe papunësisë ekstreme. Shumë shqiptarë kanë humbur shpresën në vend të tyre dhe përpiqen çdo vit të kërkojnë një të ardhme në Gjermani apo vende të tjera evropiane. Në njëzet vitet e fundit, rreth një e katërta e popullsisë është larguar nga vendi.

Ju keni krijuar një sistem që po dështon dita ditës. Një qeveri e përbërë nga vrasësit, kriminelët dhe përdhunuesit krijon vetëm shkatërrimin e këtij vendi. Shqiptarët janë ngopur me kriminelët në politikë. Ata duan vetëm drejtësi në këtë vend.

Ju vazhdoni të shkelni mbi të drejtat dhe liritë themelore te njerëzve , duke u përpjekur për të fituar qasje në informacionin tonë private dhe konfidencial. Ne tani e kemi shumë të qartë se ju nuk keni ndërmend të drejtoni vendin për popullin tonë, por ju do të vazhdojë të kandidoni përsëri për të përfituar vetë.

Ky sistem ka dështuar. Ne tani shohim të pastrehët që vdesin në rrugë këtë dimër, njerëzit të paaftë për të mbështetur familjet e tyre. Njerëzit nuk mund të përballojnë arsimimin e tyre; ju mbani të moshuarit në punë për një kohë të gjatë, duke e mbajtur vende pune dhe mundësitë për të rinjtë që të shkojnë jashtë. Numri i të papunëve ka pësuar rritje marramendëse,

Për qeverinë shqiptare: ju jeni bërë një armik i Anonymous, na keni zemëruar ndjeshëm dhe ne përbëjmë një rrezik të madh për ju. Ju shpërfillni kërkesat e popullit dhe vazhdoni të operoni vetëm për fitimin tuaj egoist. Anonymous nuk është një grup i vogël njerëzish të pafuqishme për tu injoruar. Ne jemi një organizatë globalisht aktiv, kolektive e individëve të të njëjtit mendim dhe mesazhi ynë është i qartë: ne shpallim luftë në këtë sistemin aktual që keni imponuar mbi ne. Armiku juaj më i keq janë tani vetë njerëzit tuaj. Revolucioni ka filluar.

Ne jemi Anonymus

Ne jemi një legjion

Ne nuk falim

Ne nuk harrojmë

Na Prisni

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « OSHEE, 16 milion dollarë investime në qarkun e Korçës
SKANDALOZE/ Punonjësi i sigurimeve në Tiranë s’përmbahet ndaj qytetares: Më çave b*thën, më plasi t*api mua kë ke çun ti »
Article Logic
Execution time: 0.011677980422974
array(1) { ["section"]=> string(109) "anonymus-mesazh-qeverise-shqiptare-kriminele-qe-shtypni-popullin-per-perfitimet-tuaja-ju-shpallim-lufte-62130" }