Anser Wenger e konfirmon, Aron Ramsay 3 javë jashtë fushave të blerta

Publikuar tek: sport, më 15:08 15-12-2017 Anser Wenger e konfirmon, Aron Ramsay 3 javë jashtë fushave të blerta

Mesfushori i Arsenalit Aron Ramsay do të qëndrojë 3 janë jashtë fushës së blertë si pasojë e një dëmtimi në pjesën e kofshës gjatë ndeshjës së të shtunës me Southampton.

Arsenali ka katër ndeshje në Premier League dhe një në  çerekfinalen e Kupës Carabao kundër Hammers  këtë muaj, ndërsa në 3 janar do të luajë kundër Chelsea  dhe më pas me 7 janar në FA CUP në Nottingham Forest, raporton BBC Sport, shkruan newsbomb.al.

Theo Walcott gjithashtu nuk do të luajë në ndeshjen e së shtunës kundër Newcastle.

Wenger tha se  Walcott,  mund të kthehet në skuadër në ndeshjen e së martës në West Ham. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075960159301758
array(1) { ["section"]=> string(75) "anser-wenger-e-konfirmon-aron-ramsay-3-jave-jashte-fushave-te-blerta-103199" }