Anti-mitingu në Beograd, Vuçiç: Nuk do të lejojmë dëbimet e serbëve nga Kosova

Publikuar tek: rajon, më 23:40 19-04-2019 Anti-mitingu në Beograd, Vuçiç: Nuk do të lejojmë dëbimet e serbëve nga Kosova Presidenti serb Aleksandar Vucic

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar sot se nuk do të lejojë asnjëherë dëbimin e serbëve nga Kosova.

Gjatë një fjalimi të mbajtur ditën e sotme në Beograd si anti-miting ndaj kundërshtarëve politik, Vuçiç tha se nuk do të jejojë ikjen e serbëve nga vatrat e tyre shekullore, duke iu referuar Kosovës.

‘Nuk mendoj se ne do lejojnë sulmet apo dëbimin e popullit tonë nga vatrat e tyre shekullore. Asnjëherë dhe për askënd nuk do të lejojmë’, ka thënë para mijërave serbëve presidenti Vuçiç.

Sipas mediave serbe, më shumë se 150 mijë serbë kanë qenë sot në Beograd në mbështetje të Aleksandar Vuçiç.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075409412384033
array(1) { ["section"]=> string(83) "anti-mitingu-ne-beograd-vucic-nuk-do-te-lejojme-debimet-e-serbeve-nga-kosova-161113" }