Antonio Conte zbardh listën, Andrea Prilo mbetet jashtë Kampionatit Europian

Publikuar tek: sport, më 19:50 16-05-2016 Antonio Conte zbardh listën, Andrea Prilo mbetet jashtë Kampionatit Europian

Trajneri i Italisë, Antonio Conte ka zbardhur listën paraprake me 28 lojtarët e grumbulluar për Kampionatin Europian që do të organizohet në Francë.

Në listë bien në sy emrat e shumë lojtarëve të rinj, të cilët do të grumbullohen për herë të parë me të kaltrit. Ndërkohë, Andrea Prilo dhe Giovinco nuk janë thërritur nga Conte për t’u bërë pjesë e ekipit.

Lista:

Portierë: Federico Marchetti (Lazio), Antonio Mirante (Bologna), Marco Sportiello (Atalanta).

Mbrojtës: Francesco Acerbi (Sassuolo), Davide Astori (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Armando Izzo (Genoa), Angelo Obinze Ogbonna (West Ham), Lorenzo Tonelli (Empoli)

Mesfushorë: Marco Benassi (Torino), Federico Bernardeschi (Fiorentina), Antonio Candreva (Lazio), Danilo Cataldi (Lazio), Daniele De Rossi (Roma), Lorenzo De Silvestri (Sampdoria), Stephan El Shaarawy (Roma), Alessandro Florenzi (Roma), Emanuele Giaccherini (Bologna), Jorge Luiz Jorginho (Napoli), Marco Parolo (Lazio), Roberto Soriano (Sampdoria), Davide Zappacosta (Torino).

Sulmues: Fabio Borini (Sunderland), Citadin Martins Eder (Inter), Ciro Immobile (Torino), Lorenzo Insigne (Napoli), Leonardo Pavoletti (Genoa), Graziano Pellè (Southampton).

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025990009307861
array(1) { ["section"]=> string(81) "antonio-conte-zbardh-listen-andrea-prilo-mbetet-jashte-kampionatit-europian-40631" }