Anulimi i zgjedhjve presion i Bashës? Alibeaj: Meta i hodhi një komardare shpëtimi Ramës, koston e mori vetë

Publikuar tek: politike, më 23:24 10-06-2019 Anulimi i zgjedhjve presion i Bashës? Alibeaj: Meta i hodhi një komardare shpëtimi Ramës, koston e mori vetë

Ish-deputeti i PD Enkelejd Alibeaj thotë se anulimi i 30 qershorit si datë zyrtare për zhvillimin e zgjedhjve lokale ishte një vendim tërësisht i presidentit Meta.

Vendimi ishte një komardare shpëtimi për Ramën tha Alibeaj në Opinion mbrëmjen e sotme, ndërsa shtoi se koston e mori përsipër vteë Meta.

'Meta i tha me këtë vendim, nëse je njeri i përgjigjshëm po të hedh një komardare kushtetuese, po ta marr unë koston që të të çlirojë. Për datën e ka thënë, zgjidhni situatën e tensionuar politike, krijoni qytetarëve mundësinë për të zgjedhur të lirë dhe të qetë dhe unë e dekretoj. I vetmi që duhet të dalë mbi presidentin është Gjykata Kushtetuese', tha Enkelejd Alibeaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025788068771362
array(1) { ["section"]=> string(112) "anulimi-i-zgjedhjve-presion-i-bashes-alibeaj-meta-i-hodhi-nje-komardare-shpetimi-rames-koston-e-mori-vete-167725" }