AP dhe BBC raportojnë protestën e opozitës në Tiranë

Publikuar tek: politike, më 17:11 08-12-2015 AP dhe BBC raportojnë protestën e opozitës në Tiranë

Disa media ndërkombëtare kanë raportuar për protestën e organizuar ditën e sotme në Tiranë nga Partia Demokratike kundër qeverisë së drejtuar nga kryeministri Edi Rama.

Gjigandi britanik BBC shkruan se me mijëra protestues janë perleshur me policinë gjatë protestës së opozitës. Në shkrim pasqyrohen kërkesat e protestuesve për qeverinë si dhe një historik lidhur me simbolikën e 8 dhjetorit në vendin tonë.

Edhe agjencia tjetër e lajmeve Associated Press ka raportuar për protestën e PD-së përpara godinës së Kryeministrisë.

Mediat të njohura ndërkombëtare si New York Times i janë referuar AP lidhur me situatën e krijuar sot në Tiranë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas largimit të protestuesve nga bunkeri, reagon ministri i Brendshëm, Tahiri: Shfaqje e shëmtuar!
Jepjani PD-në Majlinda Bregut! »
Article Logic
Execution time: 0.0071098804473877
array(1) { ["section"]=> string(58) "ap-dhe-bbc-raportojne-protesten-e-opozites-ne-tirane-27257" }