Aparati fotografik shqiptar plot 1 shekull i vjetër (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 06:58 21-04-2016 Aparati fotografik shqiptar plot 1 shekull i vjetër (FOTOT)

Një aparat fotografik që është plot 1 shekull i vjetër. Këto janë fotot, teksa aparati është duke u rregulluar nga specialistët, me qëllim që të ekspozohet në muzeun e fotografisë ‘’Marubi’’.

“Nje nga aparatet fotografike me me shume probleme, qe do te ekspozohet ne Muzeun e fotografise Marubi. Eshte rreth nje shekull i vjeter. Ruan edhe gjurmet e nderhyrjeve te dikurshme, por qe nuk e dime se kur, per ta rregulluar. Dhe keto gjurme do te ruhen. Ka probleme qe do te zgjidhen ne te tashmen dhe te tjera ne te ardhmen.’’, shkruan restauratori Frederik Stamati.

{gallery}aparati{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023784875869751
array(1) { ["section"]=> string(63) "aparati-fotografik-shqiptar-plot-1-shekull-i-vjeter-fotot-38221" }