Apartamenti 2XL, Erion Veliaj “përplaset” me Julian Dedën

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:30 06-03-2016 Apartamenti 2XL, Erion Veliaj “përplaset” me Julian Dedën

Apartamenti 2XL, tashmë i rikthyer për publikun shqiptar, ka nisur sezonin e ri. Puntata e parë është regjistruar të shtunën, dhe ka pasur një përballje të pazakonte midis aktorit Julian Deda dhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt.

Aktori njihet si një nga kritikuesit e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, ku shpesh herë ka lëshuar ironi dhe akuza kundrejt tij. Madje sipas zërave, ata nuk kanë asnjë lloj komunikimi midis tyre.

Producenti i Apartamentit 2XL, Turjan Hyska, ka publikuar një status në faqen e tij në Facebook, ku ka lënë të kuptohet se midis aktorit dhe Kryetarit të Bashkisë ka pasur "fërkime", ndoshta jo çdo gjë mund të ketë shkuar siç duhet.

Çfarë ka ndodhur mes tyre? Të pranishmit në sallë thonë se “fërkimet” politike mes Dedes i cili është edhe Koordinator i PD-së dhe kryebashkiakut Veliaj, nuk kanë munguar. Më shume pritet të zbulohet të Martën, më datë 8 Mars në Vizion Plus.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023077964782715
array(1) { ["section"]=> string(60) "apartamenti-2xl-erion-veliaj-perplaset-me-julian-deden-34358" }