Apeli rrëzon kërkesën për anulimin e testimit të infermierëve, vendimi në favor të ministrisë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:01 23-04-2015 Apeli rrëzon kërkesën për anulimin e testimit të infermierëve, vendimi në favor të ministrisë

Apeli i Gjykatës Administrative ka rrëzuar kërkesën e Urdhrit të Infermierit për testimin e infermierëve.

Kërkesa e tyre konsistonte në anulimin e këtij testimi por Gjykata Administrative ka vendosur sot në favor të Ministrisë së Shëndetësisë, duke hedhur poshtë kërkesën për anulim.

Kreu i urdhrit të Infermierëve, Skënderi tha se nuk do dorëzohen dhe se infermierët do bëjnë rekurs në Gjykatën e Lartë.

Pak kohë më parë ministria e Shëndetësisë vendosi të shtynte testimin e infermierëve deri në një moment të dytë edhe pse vetë infermierët e kanë kundërshtuar në mënyrë të vazhdueshme bërjen e testimit duke pretenduar se kjo cënon integritetin e tyre dhe vë në dyshim profesionalizmin. / Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Anti-canabis” zbulon 812 fidanë lëndë narkotike në Lamgadh të Vlorës
Artan Lame për rastin Balla: Të vëmë rregull në këtë xhungël »
Article Logic
Execution time: 0.01137113571167
array(1) { ["section"]=> string(97) "apeli-rrezon-kerkesen-per-anulimin-e-testimit-te-infermiereve-vendimi-ne-favor-te-ministrise-9485" }