Apeli rrëzon KLGJ-në, i jep të drejtë gjyqtarit Florin Demollari: Të emërohet në detyrë!

Publikuar tek: aktualitet, më 15:13 30-12-2019 Apeli rrëzon KLGJ-në, i jep të drejtë gjyqtarit Florin Demollari: Të emërohet në detyrë! Këshillit të Lartë Gjyqësor

Gjykata e Apelit Administrativ ka urdhëruar emërimin e gjyqtarit Florin Demollari duke rrëzuar kështu vendimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ) i cili refuzoi emërimin e tij.

Në 12 nëntor KLGJ-ja refuzoi emërimin e Demollarit si gjykatës në Gjykatën e Lartë.

Pas ankimimit nga gjykatësi Florin Demollari në Gjykatën e Apelit Administrativ, Apeli ka vendosur që të rrëzojë vendimin e KLGJ-së dhe të emërojë Demollarin si gjyqtar.

Sipas burimeve nga KLGJ pritet që ky Këshill ta kundërshtojë këtë vendim në Gjykatën e Lartë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta nga Kavaja në Shtëpinë e të Moshuarve: Të rinjtë po largohen nga Atdheu por nënat dhe baballarët tanë s’duhet të ndjehen të braktisur
Protesta në TEG, lirohen tre aktivistët e Organizatës Politike »
Article Logic
Execution time: 0.011296033859253
array(1) { ["section"]=> string(92) "apeli-rrezon-klgj-ne-i-jep-te-drejte-gjyqtarit-florin-demollari-te-emerohet-ne-detyre-190750" }