Apeli, shpëtoni rapsodin e fundit shqiptar, ka nevojë urgjente për gjak

Publikuar tek: kulture-art, më 19:00 20-07-2017 Apeli, shpëtoni rapsodin e fundit shqiptar, ka nevojë urgjente për gjak

Rapsodi i fundit shqiptar, Gjok Nonaj, është në gjendje të rëndë për jetën dhe është duke luftuar me një sëmnudje të rëndë.

Familjarët e tij bëjnë apel për ndihmë, si në aspektin moral por më së shumti në atë financiar.

Këtë apel e bën nipi i tij, i cili është duke u kujdesur për shëndetin e Gjokut që është prej disa ditësh i shtruar në një spital privat. Si mënyrë kontakti ai ka lënë dhe numrin e tij të telefonit, 0666161479.

Gjok Nonaj, është i vetmi rapsod shqiptar i mbetur ende gjallë, ai përben një pasuri tejet të çmuar për trashgiminë kulturore të vendit tonë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02720308303833
array(1) { ["section"]=> string(75) "apeli-shpetoni-rapsodin-e-fundit-shqiptar-ka-nevoje-urgjente-per-gjak-86805" }