Apple me teknologji të re, ju ndalon të filmoni në këto vende

Publikuar tek: bota, më 17:54 30-06-2016 Apple me teknologji të re, ju ndalon të filmoni në këto vende

Gjigandi i teknologjisë, Apple ka patentuar teknologjinë e re që ndalon përdoruesit e produkteve të saj, përfshi edhe iPhone, të regjistrojnë video në vende të caktuara.

Tenkologjia pritet të aplikohet kryesisht në koncerte të ndryshme. Nëse do dëshironit të nxirrnit smartfonin dhe të filmoni këngëtarin tuaj të preferuar teksa performon “live”, do ta keni të pamundur.

Ideja është se një pajisje që emeton reze infa të kuqe dhe mund të vendoset kudo ku ndalohet filmimi. Sinjali i lëshuar prej pajisjes bllokon menjëherë mundësinë për të filmuar apo fotografuar me telefonin tuaj.

Një teknologji e tillë mundtë përdoret edhe në vende të tjera si ekspozita apo muzeume të ndryshme.

Scresdfsdf444shot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dorëheqja e Cameron, këta janë 5 kandidatët që do kërkojnë të marrin drejtimin e Britanisë
Vrima e ozonit mbi Antarktidë po "shërohet" »
Article Logic
Execution time: 0.01547384262085
array(1) { ["section"]=> string(66) "apple-me-teknologji-te-re-ju-ndalon-te-filmoni-ne-keto-vende-45076" }