Arabia Saudite njofton për 8 vende të lira pune, ekzekutorë në publik

Publikuar tek: bota, më 21:55 19-05-2015 Arabia Saudite njofton për 8 vende të lira pune, ekzekutorë në publik

Arabia Saudite ka njoftuar midis një reklame në televizion se ka 8 vende të lira pune për …prerje kokash në publik.

Kjo është një nga punët më të tmerrshme në botë, paguhet më pak dhe nuk kërkon kualifikim të veçantë. Dhe Arabia Saudite tani kërkon 8 xhelat të rinj si pasojë e rritjes së numrit të ekzekutimeve në publik.

Puna kryesore, sipas njoftimit, është ekzekutimi i dënimit me vdekje, por punëtorëve mund ti duhet të kryejnë edhe amputime të ndryshme si prerje dore në rast vjedhje. Sipas statistikave ndërkombëtare, mbretëria islame është shteti më i lartë në botë për nga numri i ekzekutimeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02095103263855
array(1) { ["section"]=> string(74) "arabia-saudite-njofton-per-8-vende-te-lira-pune-ekzekutore-ne-publik-11526" }