Arba Kokalari, EURODEPUTETJA e PARË shqiptare në Parlamentin Europian

Publikuar tek: bota, më 00:02 27-05-2019 Arba Kokalari, EURODEPUTETJA e PARË shqiptare në Parlamentin Europian Arba Kokalari

Arba Kokalari është europarlamentarja më e re, dhe shqiptarja e parë që fiton një ulëse në Parlamentin Europian.

Politikania shqiptaro-suedeze jeton në Stokholm dhe është pjesë e Partisë së Moderuar.

Kjo forcë politike ka fituar 17.6 % të votave, duke siguruar katër eurodeputetë, ndër ta edhe Kokalarin.

Arba Kokalari ka lindur në Tiranë më 27 nëntor 1986. Ajo ka mbajtur postin e sekretares ndërkombëtare të grupimit rinor të Partisë së Moderuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025534868240356
array(1) { ["section"]=> string(75) "arba-kokalari-eurodeputetja-e-pare-shqiptare-ne-parlamentin-europian-165811" }