Arbana Osmani, Anxhela Martini, Fevziu... në 'Panairin e Librit', shpërthen Kastro Zizo: Si ti q*** rrobt muhabetit!

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:36 14-11-2019 Arbana Osmani, Anxhela Martini, Fevziu... në 'Panairin e Librit', shpërthen Kastro Zizo: Si ti q*** rrobt muhabetit!

Panairi i Librit këtë vit solli shumë personazhe të njohur si autorë të librave të tyre, duke filluar nga moderatorja Arbana Osmani, Ornela Vorpsi, Blendi Fevziu, Elia Zaharia, Andi Bejtje e deri tek modelja Angela Martini.

Mirëpo, kjo situatë duket që nuk i ka pëlqyer Kastro Zizos, i cili i ka ironizuar përmes një postimin në Instastory.

Kastro ka ironizuar prezantimin e këtyre personazheve me botimet përkatëse.

'Ka qenë dikur tregu muzikor si puna e gjetheve; shiteshin kur mbaronin mbarëzimin apo pjelljen…në verë kur vinin emigrantët dhe në dimër kur emigrantët kërkonin ngrohtësi. Të gjithë donin të blinin diçka dhe ajo ishte muzika e nxjerrë nëpër kaseta të prodhuara nëpër bodrume gjysmë bullgare. Kohët kanë evuoluar dhe tashmë jemi intelektualë!', është kjo vetëm një pjesë e shkëputur nga shkrimi i Kastros.

'Ta gëzoni ‘Pazarin e Librit’! T’fala!', ka përfunduar këngëtari, duke shprehur kështu qëndrimin e tij lidhur me librat e të famshmëve.

Screenshot_8.jpg

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025377988815308
array(1) { ["section"]=> string(110) "arbana-osmani-anxhela-martini-fevziu-ne-panairin-e-librit-shperthen-kastro-zizo-si-ti-q-rrobt-muhabetit-185897" }