Arben Ahmetaj premton sërish: 220 mijë vende pune janë të mundura, çadra rrezik për ekonominë

Publikuar tek: ekonomi, më 12:11 16-05-2017 Arben Ahmetaj premton sërish: 220 mijë vende pune janë të mundura, çadra rrezik për ekonominë

Ministri i Financave Arben Ahmetaj në një deklaratë për median theksoi dhe njëherë mundësinë për 220 mijë vende pune.

“Programi jonë ekonomik është i maturuar dhe premtimi për 220 mijë vende të reja pune. Hajdeni vërdallë sa të doni! Bëni kalukimet si të doni! Doni të ndajmë tabelat këtu me media? 220 mijë vende pune janë të mundura” u shpreh ministry”, u shpreh Ahmetaj.

Ndërsa shtoi më tej se prezenca e çadrës është rrezik për ekonominë shqiptare.

 “Reforma në drejtësi është një instrument për të çliruar potencialin ekonomik të Shqipërisë. Ashtu siç kemi qenë këmbëngulës për Reformën në Drejtësi ashtu do jemi për zhvillimin ekonomik. Po e them që prezenca e çadrës është rrezik për ekonominë, është kthyer në armik të ekonomisë”,- tha ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007256031036377
array(1) { ["section"]=> string(97) "arben-ahmetaj-premton-serish-220-mije-vende-pune-jane-te-mundura-cadra-rrezik-per-ekonomine-78797" }